autorizovaný predajca autorizovaný predajca
Novinka
Ninja E-1
Kawasaki

Ninja E-1

Metallic Bright Silver / Metallic Matte Lime Green

9 kW
Mám záujem
Modelový rok2024
StavNová
Výška sedadla785 mm
Pohotovostná hmotnosť (s náplňami)140 kg

Nájdite si potešenie z každodenného dochádzania. Kawasaki ponúka
elektrifikované vzrušenie so svojimi novými čistými EV
motocyklami. Nabite svoj deň pomocou Z e-1 / Ninja e-1.

 

Engine      Motor


Typ motora
Air-cooled, interior permanent magnet synchronous motor

 

Gear     Výkon & Prevodovka


Maximálny výkon
9.0 kW {12 PS} / 2,600-4,000 rpm

Maximálny krútiaci moment
40.5 N•m {4.1 kgf•m} / 0-1,600 rpm

Menovitý výkon
5.0 kW {6.8 PS} / 2,800 rpm

Maximálna rýchlosť
ECO Mode 64 km/h | ECO Mode + e-boost 75 km/h | ROAD Mode 88 km/h | ROAD Mode + e-boost 99 km/h (speed limited)

Spotreba elektrickej energie
49 Wh/km (WMTC)

Dojazd
72 km (WMTC)

Pohon nápravy
Chain

Primárny prevodový pomer
3.211 (61/19)

Konečný prevodový pomer
3.867 (58/15)

 
Suspensions      Brzdy & Podvozok


Brzdy, predné
Single Disc

Brzdy, zadné
Single Disc

Odpruženie, predné
Telescopic Fork

Odpruženie, zadné
Swing Arm

 
Dimensions     Rám & Rozmery


Typ rámu
Trellis, high-tensile steel

Závlek kolesa
93 mm

Prepruženie kolesa – predné
120 mm

Prepruženie kolesa – zadné
133 mm

Pneumatika, predná
100/80-17M/C 52S

Pneumatika, zadná
130/70-17M/C 62S

Uhol natočenia kolies Ľ/P
35° / 35°

D x Š x V
1,980 x 690 x 1,105 mm

Rázvor kolies
1,370 mm

Svetlá výška
160 mm

Výška sedadla
785 mm

Pohotovostná hmotnosť
140 kg (inc battery)

 
Dimensions     Trakčná batéria


Druh
Lithium-ion battery pack x2

Menovité napätie
50.4 V

Celková nominálna kapacita
30 Ah x2

Celková hmotnosť batérie
11.5 kg x2

Nabíjací čas (0 to 100%)
3.7 h x2

Ninja Supersport štýl

Ninja Supersport štýl

Rovnako ako jeho bratia Ninja, aj Ninja e-1 sa vyznačuje zvodnou karosériou. Karoséria púta pozornosť a pôsobí dojmom väčšieho stroja. Tento dojem je umocnený prvotriednym dizajnom a skvelým strihom a povrchovou úpravou, ktoré sú porovnateľné s motocyklami z triedy s väčším objemom. All-LED osvetlenie prispieva k modernému, high-tech obrazu.

Ľahký trellis rám

Ľahký trellis rám

Podvozok založený na motocykloch Kawasaki Ninja/Z400 poskytuje spoľahlivé ovládanie, ktoré jazdcov uspokojí. Ninja e-1 a Z e-1, vyrobené výrobcom motocyklov vysoko uznávaným pre svoju spoľahlivosť, ponúkajú rovnakú solídnu kvalitu konštrukcie ako všetky motocykle Kawasaki.   Ninja e-1 a Z e-1 majú mriežkový rám podobný dizajnu ako vlajkový model Kawasaki, Ninja H2. Pokročilá analýza dynamickej tuhosti Kawasaki bola použitá na zabezpečenie optimálnej tuhosti pri nízkej hmotnosti. Konštrukcia rámu výrazne prispieva k nízkej pohotovostnej hmotnosti motocykla.

e-boost

e-boost

S e-boost môžu jazdci získať zvýšený výkon približne na 15 sekúnd. Po aktivácii je zrýchlenie silnejšie a maximálna rýchlosť sa zvýši: 64 km/h >> 75 km/h (ECO), 88 km/h >> 99 km/h* (ROAD). [62 km/h >> 72 km/h (ECO), 85 km/h >> 99 km/h* km/h (ROAD) pre Z e-1]   *Špecifikácia EUR: Maximálna rýchlosť obmedzená na 99 km/h v Európe.

 Nízka hmotnosť

Nízka hmotnosť

Nízka hmotnosť Ninja a Z e-1 s hmotnosťou iba 140 kg a 135 kg je priateľksá k jazdcovi.

ROAD/ECO režimy

ROAD/ECO režimy

Okrem bežnej prevádzky (ROAD) si jazdci môžu zvoliť aj prevádzku s obmedzenou rýchlosťou (ECO). Najvyššia rýchlosť v režime ROAD je 88 km/h (85 km/h pre Z e-1), zatiaľ čo maximálna rýchlosť v režime ECO je obmedzená na 64 km/h (62 km/h pre Z e-1).

Max 9.0 kW (12 PS) elektromotor

Max 9.0 kW (12 PS) elektromotor

Čistý a tichý motor s menovitým výkonom 5,0 kW (max. 9,0 kW) poskytuje rýchlu odozvu a silný výkon v nízkych otáčkach, čo uľahčuje ovládanie a prispieva k výraznému zrýchleniu.

WALK Mode (so spiatočkou)

WALK Mode (so spiatočkou)

Tento pohodlný režim pomáha pri manévrovaní na parkovisku. Keď je zaradený, otvorením plynu sa bicykel pohybuje vpred rýchlosťou chôdze. Zatvorením škrtiacej klapky za „nulovým“ bodom sa motocykel posúva dozadu.

Nulové emisie

Nulové emisie

Ninja a Z e-1, poháňané elektromotorom, nevytvárajú pri prevádzke žiadne emisie.

Pohodlný úložný box

Pohodlný úložný box

Zdvihnutím krytu úložného boxu sa otvorí 5 litrov ľahko prístupného priestoru pre malé predmety, ako sú rukavice alebo výstroj do dažďa. (max 3 kg)

Prirodzená uvoľnená jazdná pozícia

Prirodzená uvoľnená jazdná pozícia

Uvoľnený trojuholník posedu pojme širokú škálu veľkostí jazdcov a jazdných situácií, čo prispieva k jazdcovi priateľskému charakteru. Relatívne vzpriamená jazdná poloha a mierne predsunutá stupačka umožňujú jazdcovi pohodlne ovládať motocykel.

Regeneračný systém

Regeneračný systém

Vďaka regeneračnému systému, keď jazdec uberie plyn, sa energia spomalenia recykluje späť do batérie. To prispieva k dlhšiemu cestovnému dosahu.

Ovládanie

Ovládanie

Hoci Ninja e-1 a Z e-1 sú primárne modely na mestské dochádzanie, inžinieri Kawasaki tvrdo pracovali na tom, aby ponúkli aj vzrušenie z jazdy, ktorým sú motocykle Kawasaki známe. Starostlivo vytvorená rovnováha medzi sebavedomým ovládaním a ľahkou manévrovateľnosťou spôsobí, že aj noví jazdci sa budú tešiť na každodenné dochádzanie do práce.

Dve vymeniteľné batérie

Dve vymeniteľné batérie

Ninja e-1 a Z e-1 sú vybavené dvoma vyberateľnými lítium-iónovými batériami. Viaceré možnosti nabíjania pridávajú flexibilitu pre minimálne pridané nepohodlie do vašej každodennej rutiny. Duálne lítium-iónové batérie vážia každá 11,5 kg. Nabíjanie mimo paluby* možno vykonať pripojením motocykla k vyhradenej nabíjačke napájanej z domácej zásuvky. Prípadne je možné batérie vybrať a nabiť mimo motocykel. Doba nabíjania jednej batérie je približne 3,7 hodiny pri plnom nabití, 1,6 hodiny pri čiastočnom nabití (20 % >> 85 %).   *Nabíjanie mimo vozidla sa vzťahuje na systémy nabíjania, ktoré nie sú pôvodné pre samotné vozidlo. Nabíjačka batérií (ktorá odoberá striedavý prúd a premieňa ho na jednosmerný prúd potrebný na nabíjanie batérií) je umiestnená mimo bicykla - príklad nabíjania mimo motocykla.

Elektrický výkon

Elektrický výkon

Prvé cestné elektromotocykle Kawasaki sú poháňané kompaktným bezkomutátorovým elektromotorom, ktorý ponúka silné zrýchlenie. Úrovne výkonu voliteľné jazdcom prispievajú k dôvere jazdca, zatiaľ čo jedinečné funkcie EV, ako je e-boost a WALK Mode, prispievajú k zábavnému zážitku. Elektromotor priateľský k jazdcom je tiež čistý a tichý.

Bezspojkové ovládanie

Bezspojkové ovládanie

Bez spojky, ktorá by sa dala ovládať – jazdci musia iba otočiť plyn – výrazne zjednodušuje obsluhu a prispieva k balíku, ktorý je pre jazdca priateľský.

Kotúčové brzdy s ABS

Kotúčové brzdy s ABS

Predné a zadné kotúčové brzdy poskytujú istý brzdný výkon, zatiaľ čo ABS zvyšuje mieru bezpečnosti.

TFT farebná prístrojovka

TFT farebná prístrojovka

4,3-palcové plne digitálne TFT farebné prístrojové vybavenie dodáva kokpitu špičkový, technicky vyspelý vzhľad, pričom možnosť bezdrôtového pripojenia k vašej jazde ponúka vylepšený zážitok z jazdy na motorke.